E. Bahs

Vēlēšanās mazināt cilvēku ciešanas, palīdzēt slimajiem atgūt veselību, izcilas novērošanas spējas, paļāvība uz savu intuīciju un mīlestība pret dabu bija tie faktori, kas ietekmēja Edvarda Baha (1886-1936) dzīvi un savulaik izcilam angļu ārstam ļāva atklāt jaunu, vienkāršu un dabisku ārstēšanās viedu – ziedu terapiju.

Viena no pārsteidzošākajām ziedu terapijas dziedinošās metodes īpašībām ir tās ārkārtīgais maigums. Tā nerada fizisku diskomfortu un ir saistīta tikai ar tīrākajiem un skaistākajiem dabas elementiem. Gandrīz visi Baha izmantotie augi sastopami savvaļā, kur tos tikpat kā nav ietekmējusi cilvēka darbība. Baha ziedu līdzekļi, kas satur dabas tīro enerģiju, palīdz veidot dzīvi saskaņā ar sevi, atrast ceļu pašiem pie sevis. Taču to iedarbība nav vērsta tikai uz dažādu negatīvu psiholoģisku stāvokļu neitralizēšanu. Ar savu īpašo enerģiju tie palīdz risināt specifiskas problēmas. Dabas vispārējais dziedinošais spēks nav pietiekams, lai neitralizētu cilvēka dusmas un mantkārību, jo, ja tā būtu, mēs visi dzīvotu bezgala harmoniski. Tikai tāda zieda, kura īpašības atbilst noteiktam negatīvam psiholoģiskam stāvoklim, dziedinošā enerģija spēj radīt tik koncentrētu dziedinošu spēku, lai izraisītu pārmaiņas: tad naidpilnie var izjust mīlestību, izmisušie rast ticību, vienaldzīgie atrast dzīves jēgu un nogurušie – atgūt spēku.

Lapas sadāļā “Galvenā” var iziet testu, lai precīzi uzzināt, kurš zieds vai ziedi ir nepiecišami tieši Jums uz doto brīdi.

Grāmata: Jūs ciešat paši no sevis
Grāmata: Ceļotāju stāsts 
Grāmata: Esi brīvs